Postup najdete na mojej stranke http://gps.awardspace.info/ v casti Rôzne
Ak niekto budete skusat, poslite mi info, ako ste dopadli.
14.01.2008 - 00:23:47
00
super

mohol by si vsak niekde ulozit uz vygenerovane obrazky (ratam s tym ze ty ich uz mas :) ), ci chces aby sa s tym kazdy potrapil sam? :twisted:
14.01.2008 - 01:21:26
00
pro mě je senzační už jen ten odkaz na web s tou mapou. pro oziho to asi taky využiju, snažim se tvořit mapu oravy pro garmin. je to ale sposta práce a jde to pomalu :roll: pokud ale použiju tvůj odkaz tak nebudu muset klikat cesty v ozim z turistický mapy a budu je moct rovnou převádět do formátu pro garmin díííky :lol:
z dosavadní tvorby zveřejněno toto:
http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist ... rava&cat=4
14.01.2008 - 10:35:23
00
super

mohol by si vsak niekde ulozit uz vygenerovane obrazky (ratam s tym ze ty ich uz mas :) ), ci chces aby sa s tym kazdy potrapil sam? :twisted:

Veci zavanajuce trestnopravnou zodpovednostou prenecham radsej na inych :)

btw. CD s mapami si mozes oficialne u NLC SK kupit za 250Sk, len ten PDF format nie je vyhra.
http://www.nlcsk.org/images/docs/cennik_cesty.pdf
14.01.2008 - 22:01:18
00
To je super, ty si génius, hneď som to skúsil, ale zamrzol som na kroku č.3 pri spúštaní toho VBscriptu. Ten skript nevedel spustiť ten montage príkaz z ImageMagicku i keď po inštalácii ImageMagicku sa cesta k nemu pridala do systémovej premnnej Path...tuším windows potrebujú logoff/logon aby sa znova načítala Path premenná. To sa mi nechcelo robiť (kopec okien pootváraných a práca rozrobená) tak som do tých VBScriptov dal celú cestu k tej utilitke montage. Pre mergetiles-L9-part1.vbs:

Kód:
cmd="""C:\Program Files\ImageMagick-6.3.7-Q16\montage.exe""" & filelist & " -mode Concatenate -tile 3x4 png8:out\" & fileout

tak isto potom aj v mergetiles-L9-part2.vbs a šlapalo to ako víno, mám funkčnú mapu (v tej mape sú zakreslené hádam aj len vyšlapané stopy od traktora v tráve tak podrobná je :D ) To len keby mal niekto rovnaký problém...

BTW, robil som to cca 3 hodiny (robil som iba level 9), nechcem ani tipovať ako dlho ti to trvalo vymyslieť (celý víkend?) a zrealizovať...Ešte raz dík.

Prílohy:

vbscript_error.gif
vbscript_error.gif 25.99 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2008 - 22:47:38
00
A výsledok. Nakalibrované sú hádam na milimeter presne.

Prílohy:

lesne_komunikacie.jpg
lesne_komunikacie.jpg 778.83 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2008 - 22:56:13
00
Palo TT, klobuk dole. Vyborna praca! Vdaka.
15.01.2008 - 12:11:31
00
Nam by sa nieco take zislo na Slanske, pripadne na Sarissku vrchovinu. Co sa takto poskladat na zopar mapovych listov? Ak by sme sa poskladali niekolki, tak by sme si toho mohli kupit viacej. Predpokladam, ze ked su tie mapy v mierke 1:25000, tak len na "nasu" cast Slanskych by bolo potrebne zaobstarat niekolko listov.
15.01.2008 - 21:27:24
00
Tak som sa k tomu konecne dostal. Trocha som tie mapy porovnal so vsetkymi trasami co som najazdil na tribci a musim povedat ze su tam na 95% vsetky cesty a vsetky im na 99% sedia. Oproti VKU mapam je to nepredstavitelna presnost :D

Este raz dik palino, konecne mame poriadne mapy :wink:
15.01.2008 - 22:25:57
00
A výsledok. Nakalibrované sú hádam na milimeter presne.


trochu mě mate na tom tvym výřezu žlutá linie (okruh) nad obci selec. co to je a kde se to tam vzalo :?:
18.01.2008 - 15:24:05
00
To nieje súčastou mapy, je to nahratý Track. Konkrétne tento: Selecký polokruh
18.01.2008 - 17:50:43
00
To nieje súčastou mapy, je to nahratý Track. Konkrétne tento: Selecký polokruh


myslel sem si to, nevede tudy žádná turistická značka :wink:

mám to celý vkuse, je to paráda! :D jen mám trochu problém v oblasti hranic, tedy přesně řečeno na hranici. pokud v turistický mapě od vkú vede chodník nebo turistická značka po hranici, v téhle mapě se to hodí jinam. není mi úplně jasný jak je myšlená červená čára, označující hranici. řek bych, že nevede striktně po hranici ale je tam "nějak vlepená" :( taky je kalibrace obou map posunutá severojižním směrem o cca60m ale to není zas takovej rozdíl.
24.01.2008 - 11:19:36
00
mám to celý vkuse, je to paráda! :D jen mám trochu problém v oblasti hranic, tedy přesně řečeno na hranici. pokud v turistický mapě od vkú vede chodník nebo turistická značka po hranici, v téhle mapě se to hodí jinam. není mi úplně jasný jak je myšlená červená čára, označující hranici. řek bych, že nevede striktně po hranici ale je tam "nějak vlepená" :( taky je kalibrace obou map posunutá severojižním směrem o cca60m ale to není zas takovej rozdíl.


Pri testovani s mojimi GPS datami (Povazsky Inovec, Karpaty ale aj Volovske Vrchy) som nemal dojem, ze by to bolo cele posunute. Skor len bezne GPS nepresnosti.
Posunuta kalibracia moze byt len v niektorych oblastiach.
Skus hodit nejaky screenshot (sem alebo mne mail) a ak mas presne WGS84 suradnice nejakeho bodu (napr. kopec, vyskova kota), ktore nesedia s mapou, napis aj to. Skusim pozriet, kde je pricina.


Btw. nezabudni na licencne podmienky ku kalibracnym suborom :)
24.01.2008 - 13:07:55
00
že je posunutá kalibrace, mi nevadí a neříkám, že je chyba ve tvých kalibračních souborech. může to být tím, že rastr souřadnic na mapě, kterou sem kalibrovat (např. orava -vkú) je posunutej. spíš mě mrzí, že sou hraniční partie nejasný :(
24.01.2008 - 13:13:25
00
V adresari L9 mam teraz dohromady 924 suborov a dost tazko sa v tom orientuje.

Ak chcem najst konkretnu oblast, musim pracne prechadzat obrazok po obrazku alebo mi nieco uniklo?

Niektore z .png suborov su prazdne, tie mozem vymazat?
28.01.2008 - 15:47:52
00
keyboard_arrow_up