2 Bikerxnx: Vďaka za obšírny pokec, tento popis trasy si určite vytlačím a spolu s mapou zoberiem keď to pôjdem prejsť. Teraz už len vyčkať na vhodné počasie a vyraziť.
09.06.2008 - 07:49:16
00
2 Bikerxnx: Vďaka za obšírny pokec, tento popis trasy si určite vytlačím a spolu s mapou zoberiem keď to pôjdem prejsť. Teraz už len vyčkať na vhodné počasie a vyraziť.


...no ze vhodne pocasie, dufam ze taketo junove pocasie ake je vonku prejde co najskor, vcera bolo Medarda a tu v KK lialo od sameho rana :cry: ale snad sa pranostika bude mylit tohto roku
09.06.2008 - 08:08:09
00
Tak som ten okruh včera dal. Začínal som v Lipanoch a išiel som ho tak jak ho upravil Bikerxnx. Musím uznať , že ten úsek cez Krížový vrch bol najkrajší z celej trasy. Nádherné výhľady na všetky strany, dokonca bolo vidieť aj Tri koruny . Trasa, po ktorej som
išiel nie je veľmi vhodná pre ortodoxných MTBikerov, je tam priveľa asfaltu a aj ten úsek cez Krížový vrch je rovná šotolinová cesta. Ale je to vhodné pre trekové biky, i keď niektoré asfaltové úseky boli dosť rozbité (Václavák - Derežová). Napriek tomu doporučujem tento nádherný kút prírody navštíviť a v zime by bol tento hrebeň ideálny na bežky. Bikerxnxov popis bol brilantný a bez neho by som mal určite problémy to prejsť. Trochu som blúdil za Gehuľou a preto pridám pôvodný popis s mojím doplnením. Ak tam niekto pôjde prvý raz, doporučujem tento popis zobrať zo sebou. Na kompe som mal v Lipanoch cca. 115 km . Ja som pokračoval na biku až do Prešova.
Nabudúce trasu upravím. Na Kežmarskú stranu zídem cez Zadnú dolinu (resp. Kamennú dol.) tým trochu skrátim nezáživný úsek do Záľubice. Trochu diétnejšia trasa by bola zo štartom v SNV (vlak) alebo Levoča (auto) a pokračovaním do sedla pod Krížovým vrchom a ďalej spomínaným hrebeňom na Václavák (alebo chata Vinná) a odtiaľ sa dá pokračovať na všetky strany.
30.06.2008 - 14:19:22
00
Tu je pôvodný popis trasy s mojím doplnením (modrou). Dávam to celé ešte raz kvôli prehľadnosti po vytlačení.

ten úsek od je podla mna najkrajsi zatial co som zjazdil vo vojenskom obvode, smerom od Zalubice cez Ruskinovce (vid obrazok c. 8 na fotomape) na sedlo pod Krížovým vrchom. Odtial mierne stupas az potom asi cca 300 az 400 metrov je dost stupak, ale nieje to nic strasne, v pohode, ziadne obavy a este k tomu je tam aj studnicka na tom useku stupania (vid obrazok c. 14 na fotomape) Very Happy. Celý tento úsek sa ide po novej šotolinovej ceste a Krížový vrch sa obchádza po ľavej strane, nie tak ako je nakreslené na mape kde to je z pravej strany. Dalej ides okolo byvalej turistickej chaty Sklenár, je tam aj informacna tabula, z tamat je krasny pohlad na Vysoke Tatry (vid obrazok c. 12 na fotomape), ale aj na Slovenske Rudohorie, vidiet aj Kralovu Holu, a ak nie je opar vidiet dokonca aj Tri Koruny z Pienin, ktore sa nachadzaju uz na polskej strane Razz proste nadhera, vyhlady ako z lietadla, na jednej strane Kezmarok na strane druhej Levoca. Pokracujes dalej po uplne novej strkovej ceste, ktora je zrovnana Valcami, takze super cesta (vid obrazok c. 1 na fotomape), kedysi dost rozbita bola. Prides ku Chate Gehula (vid obrazok c. 5 na fotomape), tam je tych odbociek viac, ale neda sa tam nejako zabludit. Pokračuješ ďalej okolo chaty rovno po šotoline a zjazduješ k prvému prístrešku. Za ním je prudká zákruta doľava pokračuješ stále ďalej po tejto ceste, nasleduje zákruta doprava . Stále klesáš až prídeš na rázcestie, tam je druhý prístrešok. Pri ňom odbočíš doľava na cestu, ktorá stúpa hore. Ďalej mierne stupas nad oblastou nazyvanou Nad peklom (v mape je zaznacena) a v doline vidis mnozstvo cesticiek a krizovatiek, nadhera. Prides na razcestie, jedna cesta mierne stupa a druha klesa (vid obrazok c. 3 na fotomape) pojdes tou v lavo, teda co mierne stupa az k pamatniku obetiam leteckeho nestastia (vid obrazok c. 17 na fotomape) na tomto mieste aj aj krizovatka, ak by si sa spustil smerom dole tak by si siel smerom na Levocsku dolinu, cez Javorinku a Brinky. Ale pokracujes v lavo smerom hore, dostanes sa k odbocke v lavo, t.j. dole do Kamennej doliny (inac super cesta nazov doliny tak trosku klame, je tam novy asfalt) Razz . Ale neodbocis ale ides rovno a po cca 1,5 km sa dostanes po hrebeni k chate Vinna (vid obrazok c. 2 na fotomape). Hned za chatou je odbocka dole do Torysiek a potom pokracujes uz podla mapy. Pripadne ak by si nesiel smeorm na Torysky a by si pokracoval rovno tak po 2 km sa dostanes na znamy Vaclavak (6 odbociek na jednom mieste). Na obrazku s c 15 je odfotena cesta odkial prides, ak by si siel cez Vaclavak no a potom by si pokracoval dole na Tichý potok, a si "doma". vycepavajuce co? ale ten usek od Krizoveho vrchu az po ten Vaclavak sa ide po hrebeni, hore dole 50 m prevysenie, nadherne vyhlady, parada...
30.06.2008 - 14:21:44
00
3D pohľad na spomínaný úsek. Ako to vyzerá v stúpaní na Krížový vrch, je potrebné tlačiť?


...jeee pekna 3D mapa. Kde sa da k takej prist??
06.07.2008 - 20:28:20
00
to Racho
no som rad ze sa ti ta trasa pacila, ale urcite najviac ten usek po hrebeni, ten by sa zapacil snad kazdemu...ktym cestam, no mas pravdu ze su tam povacsine asfaltove, miestami dost rozbite a sotolinove cesty. Ale ak si si vsimol, tak najma po tej ceste po hrebeni ale aj inde vidiet mnozstvo lesnych, uzuckych cesticiek, myslim ze tam by si prisli na svoje aj ty narocnejsi MTBikery. K tomu najktitickejsiemu useku, za chatou Gehulou, tzv. "Nad peklom", prvy krat ked som tamad siel, tiez som bludil, mnozstvo cesticiek, odbociek a ziadna "smerovka" ci ina tabula a v mape, z tej nevyjde nikto, kto tamat ide prvy krat v zivote. No tak tento tvoj "vyletik" musel byt ozaj vynikajuci, ved nabuduce mozes zavitat aj do Kezmarku, pozeram ze ty by si stym nemal problem, a to uz je co povedat, vzdialenost KK a PO (tam a spat) :P ...
08.07.2008 - 10:53:54
00

...jeee pekna 3D mapa. Kde sa da k takej prist??


Je to robené v Oziexplorery. Niečo o ňom nájdeš aj tu:
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... r&start=30

2 Bikerxnx: toho blúdenia nebolo veľa, trochu ma poplietli tie desiatky metrov za Gehuľou v tvojom popise . Na rúbanisku z výhľadom do doliny som sa zorientoval. Len som si potom chcel skrátiť cestu ale skratka bola zarúbaná. Tak som to musel otočiť a ísť späť. :)
08.07.2008 - 15:07:53
00
no tak nieco zo vcerajseho vyjazdu na Javorinu 1225 m.n.m

Prílohy:

Komentár súboru: stúpanie na vrchol
Foto 046 oblast Nad peklom.jpg
Foto 046 oblast Nad peklom.jpg 482.02 KiB thumb_up0thumb_down

31.07.2008 - 15:44:31
00
no riadne to tam vyholili :-(
14.08.2008 - 19:05:53
00
no riadne to tam vyholili :-(


no to hej, ale toto je mieste kde sadia nove, su miesta kde je to ovela horsie :cry:
16.08.2008 - 11:10:08
00
pamatam doby ked som sa tam tiez prehanal,ale v OTcku :D Boli sme tam raz z Levocskej doliny na Krizovy vrch,rozbity asfalt...Potencial na poriadne pojazdenie tam je,len to tam treba prejazdit.
16.08.2008 - 22:57:41
00
no tak ta rozbita asfaltka je tam doteraz, ale od zalubice je to v lepsiom stave.......potencial na pojazdenie tam je urcite velky, najma pre MTB
17.08.2008 - 14:31:36
00
niečo aktiálne aj z tohto regiónu, dali sme Krížový vrch (1080 m.n.m)
- 11:11 vyrážame z KK, bez problémov prechádzame cez Ruskinovce (až na to že nas predbehli asi 4 auta, co je velmi nezvyčajný jav vo vojenskom :D ) vyšlapali sme na sedlo pod Križovym vrchom, menšia pauza pri teplote na slnku 8 stupňov. Pokračujeme smerom na strelnicu Dvorce no a tu to začalo, cesty uplne zafukana snehom, meistami aj metrove zaveje, neostava nam nic ine..tlacime bajky..dost unavujuce po takjeto "ceste",bolo vidno ze nikto pred nami touto cestou nesiel, az na bezkarov, po ktorych bolo vidiet stopy. 1 km sme sli takmer 40 minut..konecne sa dostavame na vrchol, v tieni vyraznejsie chladno ako na slnku. Neskor sa dostavame k chate Gehula odkial sa uz dalo ako tak jazdit, nastastie cestou od chaty ostali stopy po aute az dole do doliny.

Celkom fajn vyletik, pocasie krasne, ani oblacik na oblohe, len cestou domou bolo na pocit dost chladno, teplota klesla na -5, + pri jazde dole z kopce to bolo este na pocit chladnejsie, ale nakoniec sme dorazili pri zapade slnka zivi a zdravi :D

Prílohy:

Komentár súboru: zafukana cesta pred stupanim na Krizovy vrch
Krizovy vrch 048.jpg
Krizovy vrch 048.jpg 208.52 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: odbocka na Dvorce, tam ta cesta bola lepsie, ale my sme museli pokracovat po ten zafukanej :(
Krizovy vrch 050.jpg
Krizovy vrch 050.jpg 200.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: niekedy ta cyklistika je krajsia v zime ako v lete :D
Krizovy vrch 067.jpg
Krizovy vrch 067.jpg 213.67 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Tatry, kusok hmla bola, tak podmienky na fotenie neboli optimalne
Krizovy vrch 085.jpg
Krizovy vrch 085.jpg 193.1 KiB thumb_up0thumb_down

18.01.2009 - 19:57:27
01
Celkom ma zaujala táto téma, tak som si oblasť pozrel bližšie na satelitných snímkoch, a rozmýšlam že v lete to tu aj s bikom navštívim. Ešte keď som bol na vojne, tak strelci od nás chodili do Kežmarku strážiť vojenskú techniku a rozprávali že tam boli desiatky vozidiel a tankov na likvidáciu. Na google maps tie vozidlá aj vidno, sú tam ešte aj dnes??
Takéto vojenské veci ma vždy zaujímali, a tu vyzerá byť veľa objektov ktoré by som rád pofotil kým to ešte neni všetko rozkradnuté.
18.01.2009 - 23:48:53
00
Celkom ma zaujala táto téma, tak som si oblasť pozrel bližšie na satelitných snímkoch, a rozmýšlam že v lete to tu aj s bikom navštívim. Ešte keď som bol na vojne, tak strelci od nás chodili do Kežmarku strážiť vojenskú techniku a rozprávali že tam boli desiatky vozidiel a tankov na likvidáciu. Na google maps tie vozidlá aj vidno, sú tam ešte aj dnes??
Takéto vojenské veci ma vždy zaujímali, a tu vyzerá byť veľa objektov ktoré by som rád pofotil kým to ešte neni všetko rozkradnuté.


no ak sa tu niekedy vyberies, tak sa kludne ozvy....no, tej techniky je tam pozehnane, aj ked vacsina toho uz poriadne hrazdavie obdivovat sa to stale da, predsa, take velke mnozstvo vojenskej techniky na jednom mieste sa nevidi na kazdom kroku :D
19.01.2009 - 18:14:03
00
keyboard_arrow_up