Dataloggerom zaznamenanú trasu si budeš môcť stiahnuť do PC a prezerať si ju, alebo aj upravovať. Z PC si túto trasu môžeš upnúť do telefónu a zobraziť v aplikácii OruxMaps (prípadne použiť na navigovanie).

Z dataloggera zaznamenanú trasu priamo do telefónu nedostaneš, aspoň ja o takej možnosti, alebo aplikácii neviem (aj keď si takú možnosť viem technicky predstaviť).

V telefóne si samozrejme svoju pozíciu môžeš priebežne overovať, však máš zabudovaný GPS modul a nainštalovanú GPS aplikáciu OruxMaps. Navigácia v tvojom telefóne datalogger nepotrebuje.

Zdôrazňujem ešte raz: Ten datalogger slúži iba na to, že ak chceš zanamenať celú trasu, nemusíš mať v kuse zapnutú GPS aplikáciu v telefóne (žerie to baterku). GPS aplikáciu v telefóne si zapneš len keď to budeš potrebovať (komplikovanejší terén a pod.).
23.11.2010 - 12:58:57
00
S loggerom pocitam,ale zaujimalo by ma ,ci je mozny priamy zapis trasy v telefone tak ako v ozi? Bez externeho GPS.Povedzme na take necakane pouzitie.
23.11.2010 - 14:16:14
00
Samozrejme, že je. To patrí medzi základné funkcie takýchto GPS softvérov. Preštuduj si najprv niečo o OruxMaps: http://www.oruxmaps.com/index_en.html Máš tam aj manuál.

With OruxMaps you can:
Online map viewer (Google, Microsoft, Yandex, WMS,...)
Online maps can be cached for offline navigation.
Map Creator, from online maps to offline maps
NEW 3.0: External bluetooth GPS
NEW 3.0: Hear Rate Bluetooth support.
Offline map viewer. There is an application that lets you create calibrated maps for OruxMaps (see Download and Manual page).
Offline layered maps.
Map rotation, with compass or your direction.
Map autoload, when leaving current map, or when a more detailed map is found in current position.
TrackLog: Record your tracks (gpx, kml format)
View old tracks/routes (gpx and kml format)
Analyse tracks/routes

Zoom
Save and edit Waypoints
Upload/download your Tracks from Everytrail.com
Live Tracking with MapMyTracks.com
Show coordinates, header, speed, altitude, ...
And this is only the beginning!
23.11.2010 - 14:53:51
00
Este keby tam bolo aspon trochu slovenciny.
23.11.2010 - 15:51:20
00
Ako som pisal,vela info naraz.Zatial dakujem,idem citat.Hadam cosi pochopim.
23.11.2010 - 16:06:49
00
Na samsung musim este pockat,zatial by som ci kupil holux 1000 a skusil by som trekbuddy v nokii 6300.Uvazujem dobre?
24.11.2010 - 11:26:27
00
Áno.
25.11.2010 - 10:23:46
00
Holux M-1200E by nebol vhodny? Je maly a myslim aj slusne vybyveny!
25.11.2010 - 10:28:10
00
Bol.

Ale nespamujme už viac túto tému, pretože to nesúvisí s GPS aplikáciami pre Android.
25.11.2010 - 13:28:16
00
Androzic vs. OruxMaps

Objavil som na nete novú free navigačnú aplikáciu pre Android, ktorá používa formáty OziExplorera (OZFX2, OZFX3, PLT, RT2). Nemám ju však ako odskúšať.


Toto som písal niekedy v novembri. Jednalo sa o aplikáciu Androzic. Dnes je vo verzii 0.9.13.2b. Medzitým sa mi podarilo na môj telefón s Windows Mobile nainštalovať Android, takže teraz si po každom reštarte môžem vybrať operačný systém, ktorý chcem používať.

Po krátkom testovaní navigácie Androzic som konštatoval, že k úrovni funkčnosti OruxMaps má ešte ďaleko. Takže na turistickú navigáciu v mobile s Androidom by som si momentálne vybral OruxMaps.

Skúšal som aj aplikáciu yOzi, keď som však zistil, že skoro nič nevie, hneď som ju aj odinštaloval.

Osobne mi najviac vyhovuje OziExplorerCE 2, ktorý beží pod starým Windows Mobile. Ten som si upravil k svojmu obrazu. Autor OziExplorera na svojich stránkach onehdy sľúbil verziu pre Android do konca roka 2010. Zatiaľ sa tak nestalo. Ak sa tak aj stane, myslím si, že v OruxMaps má silného konkurenta. OruxMaps je plne použiteľný turistický navigačný softvér a je zadarmo. OziExplorerCE, zatiaľ len pre Windows Mobile, stojí 30 €.

Je libo na vašem telefonu Windows Mobile 6.5 nebo-li Android 2.2?

img602.imageshack.us
07.01.2011 - 11:31:56
00
Turisticka mapa pre Android - OruxMaps, cele Slovensko, zdroj
cykloatlas.cz, este kym sa to cez MobAc dalo, uz sa neda.



https://docs.google.com/leaf?id=0B40McRyOjvdDMzdlOGJlOTctZjg0ZC00OGM4LWEyYjEtN2NmNmQ1NDk1YjY2&hl=en
12.05.2011 - 12:56:56
00
... zdroj cykloatlas.cz, este kym sa to cez MobAc dalo, uz sa neda.


Čoby sa nedalo: gps-navigacia-mapy/sasplanet-a-mobac-dva-programy-na-jednoduchu-vyrobu-map-t24405.html
Dokonca aj s vloženými lesnými cestami. Pribalený je aj podrobný návod, aj pre OruxMaps.
12.05.2011 - 14:35:21
00
LOCUS, turistická navigácia pre Android, ktorá si mapy vyrobí sama.

Na prvý pohľad výborný program pre Android. Je to turistická navigácia, ktorá vie pracovať aj s on-line aj s off-line mapami a je samozrejme aj na Android markete.


Off-line mapy sú buď ako cache dlaždíc, alebo sú to custom mapy vyrobené priamo v aplikácii. V aplikácii sa mapa vyrobí veľmi jednoducho. Nastaví sa zoom danej mapy (môže byť kľudne viacvrstvová), aby bolo vidno celú oblasť, ktorú chceme stiahnuť. Prstom potiahneme obdĺžnikový výber. V ponuke sa nám objavia všetky zoomy na stiahnutie, zaškrtneme tie, o ktoré máme záujem. Dáme mapu vyrobiť. Mapa sa uloží medzi osobné (custom) mapy a môžeme ju začať používať off-line.

Stránka programu: http://locus.asamm.cz/?lang=CZ
Fórum: http://forum.asamm.cz/viewforum.php?f=4



A ešte jeden bonus, čo ostatné programy nemajú a asi ani nebudú mať:
Podarilo sa mi medzi mapové zdroje zaintegrovať aj transparentnú vrstvu lesných ciest ako súčasť viacerých druhov on-line máp (obrázky v prílohe).

Kompletné mapové zdroje pre Locus doplnené o nasledovné zdroje s vrstvou lesných ciest:
Shocart + lesné cesty
Shocart + lesné cesty + tieňovaný reliéf


Vysvetlivka k lesným cestám:
- červenohnedé sú "hlavné lesné cesty"
- fialové sú "vedľajšie lesné cesty"
- oranžovožlté sú "lesné chodníčky"
- zelenou čiarou sú značené hrebene (nie sú to cesty)


Download: http://www.4shared.com/file/1-dEK93p/LocusMaps.html

Priečinok "mapsOnline" nakopírovať do priečinku "Locus" (nahradiť ním pôvodný, ak ste ho tam mali).

Prílohy:

2.jpg
2.jpg 241.19 KiB thumb_up0thumb_down

1.jpg
1.jpg 128.14 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2011 - 14:08:39
00
Diky laco,
Shocart mapy mi nesli v locuse po tej ich zmene,ale teraz konecne opat idu a plus este relief,cize paradicka,svoju oblast mam stiahnutu pre istotu :)

Thx

------
Sent from my HTC Vision (HTC Desire Z) using Tapatalk
11.06.2011 - 18:02:48
00
super, díky, presne toto som potreboval, lebo OSM nemá zmapovanú zrovna tú oblasť kde som sa chystal :)
12.06.2011 - 10:27:02
00
keyboard_arrow_up