Planujem si kupit tieto tretry: http://www.specialized.cz/new/doplnek.p ... doplnek=90
www.specialized.cz
Chcem sa spytat ci budem musiet kupit aj naslapne pedale, alebo ci mi stacia klasicke pedale. Jazdim rekreacne XC. Teraz pouzivam obycajne tenisky, ktore sa mi na pedaloch smykaju.
Este uvazujem aj o tychto: http://www.specialized.cz/new/doplnek.p ... doplnek=94
www.specialized.cz
14.07.2006 - 12:56:53
00
tie normalne tretry spesly sport mam .. su perfektne, ale bez naslapnych pedalov nemaju vyznam a neviem ci vobec bude bezpecne s nimi jazdit na klasickych pedaloch...
ak chces nechat klasicke pedale tak to radsej tie druhe, na tych to pojde v pohode, a ked budes chciet prejst na naslapne vyrezes podrazku a tam je skovany otvor na kufre..

inak naslapne sa oplatia, a uz za 1300 mas shimano M520 su uplne perfektne za tu cenu.. a tych 1300 neni tak vela..

takze suma sumarum moja rada daj tam tie M520 pedale a kup tie prve tretry specialized sport.. :) ta tvrdost podrazky je fakt citelna oproti teniskam
14.07.2006 - 13:05:24
00
Suhlas s CraObsom.

Inac ja tiez jazdim kombinaciu tretier Specialized Sport MTB a pedalov Shimano M520 a som absolutne spokojny.
14.07.2006 - 13:23:51
00
Kup si pokojne tie druhe (dolu), ale stavim sa o neviem co, ze ked uz raz zainvestujes do tretier, neostanes na pol ceste a bude len otazka casu, kedy kupis aj naslapy. Tiez som tak pred casom rozmyslal, ze najprv iba tretry a pedale s klipsnami ... ale ked som prisiel do obchodu a vybral si tretry, nedalo mi to a pribalili mi aj SPD-cka ... a ani na sekundu som neolutoval!!! :)
14.07.2006 - 13:31:39
00
SPDcka su skor pre profesionalov, co ja niesom. Asi vezmem tie druhe. Kazdopadne dakujem za rady, viem opat nieco nove.
maro2: tymi klipsnami mas na mysli kosiky, co sa davali pred 89tym na favority? :D
14.07.2006 - 13:33:27
00
neni to pre profesionalov.. jazdi to skoro kazdy kto to s bikom mysli trocha vaznejsie.. SPD su podla mna o dost bezpecnejsie, a aj prenos sily je vacsi.. pevna podrazka je dalsie obrovske +..
inak najlepsie bude keby si si to vyskusal u niekoho kto to ma a az potom usudil ze co a ako..
14.07.2006 - 13:42:12
00
Podla toho co pises o smykani tenisky z pedalov, tak nejaka tretra bez naslapu ti tvoj problem aj tak neporiesi. Nevymyslaj a kup naslapy, aj keby si v nich mal jazdit len raz do tyzdna (mozno ta to s nimi aj viac chyti).
14.07.2006 - 13:52:47
00
neni to pre profesionalov.. jazdi to skoro kazdy kto to s bikom mysli trocha vaznejsie.. SPD su podla mna o dost bezpecnejsie, a aj prenos sily je vacsi.. pevna podrazka je dalsie obrovske +..
inak najlepsie bude keby si si to vyskusal u niekoho kto to ma a az potom usudil ze co a ako..


Uplny suhlas CraObs, ale z mojich skusenosti viem, ze prve dojmy z SPD neboli najlepsie. Ja som sa s nimi spadol este v obchode, ked som ich prvykrat zacvakol. Z prveho vyjazdu s nimi som sa vratil s modrinou ako dlan, ked som nestihol vypnut nohu a padol na bok ako kabela rovno na hranu sutra. Asi po 2 tyzdnoch jazdenia som skusil hodit naspat klasiky a hned od zaciatku mi bolo jasne, ze SPD pojdu spat na bike a uz tam ostanu.

Zdar!
14.07.2006 - 14:07:50
00
Comby> Tymi klipsnami mam na mysli kosiky, co sa davaju aj teraz na klasicke pedale. Mam odbicyklovanych nejakych 17 rokov v klipsniach (nikdy som nemal bike bez kosikov), posledny rok SPD (minule leto SPD 505, teraz SPD 520) a je to fakt vyrazny krok vpred. Dokonca som ani pri prechode na naslapy neskoncil na zemi ... nastastie bol blizko plot, o ktory som sa oprel ... :lol:
14.07.2006 - 15:00:20
00
ja som sa koli naslapom este nikdy nevyhnakal... ked som ich nahodil tak som jazdil opatrnejsie a skor menej narocne trate, ze kym si zvyknem.. a to bolo tak dva dni..
14.07.2006 - 16:00:53
00
Comby nevahaj kup rovno aj naslapy a na tvojom mieste kupim tie drahsie sportove pretoze tretry nekupujes kazdy rok a potom budes lutovat.v tretrach sa lepsie skace, chodi a pre mna hlavne v nich drzi lepsie noha pri mokre v zjazdoch-nemusis sa bat ze ti noha z pedala sklzne.Horsie sa v nich chodi v mestskom terene kde v kuse davas nohu z pedala kvoli autam dolu a spat na pedal. Spociatku si mozes na lepsich pedaloch nastavit volu na najmensiu aby sa ti lahsie vypinala tretra, casom po ziskani praxe pedal mozes pritvrdzovat. Ja som drisol v naslapoch pretoze som zabudol ze uz mam naslapy a nie tenisky - taky pacient som - nastastie som mal nastaveny pedal najemno tak sa mi tretra vypla a spadol som len tak na 50%. Tazsie sa v nich pociatku prechadza cesta ked mas jednu nohu v naslape a rychlo rychlo musis presjt na druhu stranu.
14.07.2006 - 16:02:58
00
Tretry bez pedalov nemaju zmysel.
Pedale Shimano 520 je jasna volba.
Ak chces nieco usetrit na tretrach tak v Adidas Outlet (BA- Nove Mesto) maju Adidas Gradient za cca. 1600.- Maju tusim cisla okolo 8-11. Maju ich hned pri pokladni nahadzane v tokom kosi :)
Ak by mali aj moje cislo, hned by som si ich kupil.
Vyzerali velmi dobre, podrazku maju tiez dost tuhu.
14.07.2006 - 17:30:50
00
Už to tu povedali v podstate všetci. Keď už kupuješ tretry tak jedine aj s SPD pedálmi. Kúpiť SPD tretry a jazdiť s nimi na obyčajných pedáloch je blbosť, určite to to bude kôli tvrdej podrážke šmýkať ešte viac ako s nejakými teniskamy. Proste to nemá žiadnu výhodu iba samé nevýhody...
Buď si nechaj staré tenistky a staré pedále alebo kúp SPD pedále a aj tretry.
    SPD pedále majú 2 nevýhody:

  1. Ak bike používaš aj ako dopravný prostriedok niekam kde chceš robiť niečo iné tak si musíš do batohu pribaliť civilné tenisky. Napr. ak sa chcieš odviesť na biku do vedľajšej dediny zahrať si s partiou futbal, tak v tretrách to nepôjde. Alebo môj prípad: keď idem na záhradu tak si tiež musím pribaliť civilné tenisky, pretože oberať čerešne v tretrách nejde :lol:
  2. Blbo sa v tom chodí.

Napriek týmto 2 nevýhodám by som sa nikdy nevrátil naspäť k platformám.
14.07.2006 - 17:54:15
00
no ten problem s beznym behanim riesia ciastocne tie tretry cislo dva.. co su vlastne take polotretry.. ja mam aj ja.. a napr tie teniskove berem na opekacky a podobne (kde predpokladam aj pobehovanie).. ak idem cisto jazdit berem normal umele tretry..
14.07.2006 - 18:04:21
00
alebo ked chces len tenisky, ktore sa ti nebudu smykat na normalnych pedaloch, tak si pozeraj turfove kopacky - maju take male stuple - funguje to velmi dobre (mam odskusane tusim tieto Nike Air Zoom II).

vyzeraju takto:
www.xxsoccer.com
14.07.2006 - 18:16:11
00
keyboard_arrow_up