osobne jazdim kluky suntour na octalink,a nemam problemi,nevrzga,idu dobre,porovnatelne s bratovymi Shimano Deore,Ja by som osobne siel do truvativ,alebo shimano ale xtr :) aj starsi rocnik :)
16.10.2009 - 12:35:53
00
mam pocit ze vacsina technickych problemov co bikeri s komponentami maju je sposobena alebo nevhodnou volbou komponentov na styl jazdy alebo ignoraciou "priznakov ochorenia" a riesenim az dosledkov.
A este "pomaha" aj nechat aby sa kluky povolili a jazdit na tom... neviem si predstavit, ako inac sa daju vymackat spoje v klukach. Alebo jedine ze by 140 kg tazky freerider na HT, ale to asi nie. :D
16.10.2009 - 12:46:45
00
David ktorý Rotor máš ?

Prílohy:

SABB.jpg
SABB.jpg 28.15 KiB thumb_up0thumb_down

BB1.jpg
BB1.jpg 29.39 KiB thumb_up0thumb_down

16.10.2009 - 14:06:47
00
Turbi, pokial nerobis v bike servise, tak demontaz kluk z 4hranu treba tak raz za tri roky, ked menis malu pilu :) Dlzky osky ti zase davaju moznost zmenit si retazovu linku. Onehdy byval standard 47,5mm , dnes je prave vdaka HTII tusim 50mm, lebo na menej sa to nepomesti s tymi loziskami vonku => retaz ide na HTII pri prevode 1:1 (najlahsi) viac dosikma ako pri klasikach (co moze byt ale aj vyhoda, ked mas extra siroke plaste).
KINEX vydrzal aj mne len 1000km, blbe utesnenie a pritom rovnaka cena ako SHIMANO.
Tu kontramatku co spominas, som videl len na extra low-end stredoch, co tusim ani neboli zapuzdrene.

Stvorhran v dnesnej dobe naozaj nie je v in, HTII je cenovo OK, ale zase davat 3krat viac penazi za nieco, co vydrzi 3 krat menej + zabit viac casu vymenou sa mi z principu nepaci. 4hran je sice lowend, ale najma cenovy ;)

2Kubad: konkretizuj tie necnosti. Typujem nizsia tuhost a ???
16.10.2009 - 15:30:03
00
tipujem ze slabsi image :lol:
Akoze pocitaj so mnou: ak zhruba dajme tomu plati, ze fakt su 3x drahsie a 3x menej vydrzia, tak je to asi tak 9x horsi vyrobok. Cize keby 4hran realne mal nejake zasadne minusy, tak stale ten pomer 9:1 nemaju sancu zvratit. Jedine zeby teda ten imidz... ale to je jedno ;)
16.10.2009 - 15:37:47
00
KINEX vydrzal aj mne len 1000km, blbe utesnenie a pritom rovnaka cena ako SHIMANO.

no pokial ma pamat neklame tak stredove zlozenia Shimano boli niekolkonasobne drahsie ako Kinex. s tou vydrzou Kinex vs. Shimano mam prave opacne skusenosti.
16.10.2009 - 16:04:05
00
@quasko
mam SABB

@Palo TT
s vahou problem nebude, 4hran se da dostat vaha hluboko pod soucasne HT II
spis tuhost, servisovatelnost.

@DI2F4Y
u Kinexu je to jak na houpacce maji super kousky co vydrzi dlouho a pak sou kusy co odejdou rychle, bohuzel v ruce na novem se to nepozna :(

@CafeRacersDreamTeam
je me fuk cos kde vycetl, bez si odpichnout z kolbenky, pak si pichni doma, a pak se bez projet, nadychej se cerstveho vzduchu a v pondeli zase s kecema hrr na forum, tech 6 banu na ceskem foru ti asi nestacilo nebo ti tam admin blokl uz i IP ze ses rozhodl prudit jinde?, sem zvedavy jak dlouho to bude trvat tady :D
16.10.2009 - 16:33:53
00
Na SH DX kľukách som mal zopár tisíc kilometrov aj akúsi ultralajt kinex osku ( od DXkovej mohla mať o 30-40g menej) a s chodom aj všetkým celkom spokojnosť len bola príliš krátka dĺžka osky (reťazová linka FAIL). Len ako už stihol napísať kubad, výhoda zostala len na hmotnosti. Tuhosť je to čo je v dnešnej dobe pre obyčajného bajkera ( :D ) najdôležitejšie. Nieje nič horšie ako presadnúť z môjho spešla alleza na Miele (kanadský Favorit) a pocítiť tú blatovosť štvorhranných campa kľúk. A to aj SH Ultegra SL niesú bohviečo.
16.10.2009 - 16:45:43
00
2kubad:
Ja som hmotnost vobec nikde nespominal. Ale ty si napisal: dobře utěsněný střed na 4 hran možná má delší životnost, ale taky mnohem mnohem víc jiných nectností, osobně bych se k němu už vracet nechtěl
Takze ake necnosti, okrem tuhosti, si mal na mysli?
Btw. tu rozdielnu tuhost je v reale citit alebo je to len tabulkova hodnota a placebo efekt?
Ja nemam pri slapani pocit, ze by som zrovna ohybal kluky, aj ked urcite pracuju.

Tu neservisovatelnost neberiem. Prave v tom je ich krasa. Neservisujes a sluzia dlho. A keby nieco, nove mas za cenu jedneho loziska do HTII.
16.10.2009 - 17:45:39
00
Tuhost je ta nejpodstatnejsi chyba, dalsi popsal Turbi nekde nahore.
Nepsal se neservisovatelnost, ale horsi servisovatelnost. Nutnost dothahovat kliky kontrolovat,
K tuhosti na kolech co mame doma je 2x HT-II, 2x ISIS a 1x 4hran na festce, mezi HT-II a ISIS rozdil v tuhosti nijak moc nevnimam a to jezdim 180mm kliky, 4hran v delce 172,5mm je proti tomu opravdu strasny rozdil, mozna je to jen pocit a na rychlosti nevim jak moc to zpomali, ale je to poznat na tom jednom prevodu kdyz to lames do kopce se to krouti jak zizala :-) citim to a
vadi me to
16.10.2009 - 18:45:06
00
4x 4 hran do pohody ale nutnosť kontroly je samozjejme o niečo väčšia ako pri iných systémoch.
16.10.2009 - 20:31:38
00
co kecas :D
jen 3x4hran a 1xIsis
a navic 1x4hran se jeste nepocita ten nejezdi zatim :rofl:
16.10.2009 - 20:41:26
00
no tak 3 to je v podstate jedno :D
16.10.2009 - 20:50:44
00
tiez jazdim 4 hran.
vymenil som ho minuly rok po 8 sezonach, mal maly vakel. novy kinex stal par korun. aj s pracou v servise to nebolo ani 10 euro. ked citam kolko km tuna na fore vydrzia ludom loziska na ht klukach, nestacim sa cudovat.
asi som staromilec.
16.10.2009 - 23:01:44
00
keyboard_arrow_up