Ahojte, potreboval by som velmi poradit, zorientovat sa, pomoze mi akykolvek nazor.

Rad by som behal na biku MTB aj ked bude chladnejsie, ale neviem ake zvolit oblecenie, nerad by som kupil nieco co zistim ze boli zbytocne vyhodene peniaze.
Ti co jazdite dlhsie uz mate urcite vychytane tie veci.

Mam teda viacej otazok, mozno amaterskych,ale rad sa dozviem nieco nove.

Do akej teploty este nosite kratke nohavice a od akej dlhe?

Aky je rozdiel medzi dlhymi nohavicami a thermo nohavicami?

Maju mat dlhe nohavice traky, ci len do pasu? Myslel som ze by na jesen stacili do pasu,ale v zime lespie strakmi kvoli chrbatu aby bol v teple, mam pravdu?

Je lepsie ked maju tie nohavice do letu gumicku na patu?


Poradte nejaky dobry vyber v Bratislave, alebo internetovy obchod.
Ako som pozeral ceny u nas kde len nohavice vychadzaju okolo 70 EUR a vyssie, co vravite na tieto ceny?

http://www.cycling-outfit.com/
Len neviem ci teda zvolit radsej Dlhy dres http://www.cycling-outfit.com/cycling-kits/cycling-jersey-and-pants-kits/2011-merdia-black-red-team-long-sleeve-cycling-jersey-and-pants-kit.html

alebo Thermo dres
http://www.cycling-outfit.com/cycling-kits/cycling-jersey-and-pants-kits/2011-merida-black-red-thermal-team-long-sleeve-cycling-jersey-and-pants-kit.html

Dakujem vsetkym za odpovede.
28.09.2011 - 12:08:17
00
pekný čínsky obchod si si vybral :-)
28.09.2011 - 13:27:45
00
Tak to neviem ako si myslel, pretoze pochybujem ze niekde najdem nejaky dres ktory nieje vyrobeny v cine, co som tak pozeral v obchodoch.
A zase preco platit teda velke sumy za to ked je to vsetko z ciny.
Pre porovnanie tu je to iste, ale ceny 3 krat vyssie.
http://www.cyklodresy.sk/profiteams.php?id=7&sid=50
28.09.2011 - 13:33:48
00
tak ja mam "made in": slovakia,czech rep., albania, romania, belarus, austria, italia.....
jenu vestu gore mam aj z ciny :D
28.09.2011 - 13:48:50
00
Tommy911- A už si odtiaľ aj niečo objednával, koľko je poštovné, ako dlho to sem ide?
28.09.2011 - 14:06:10
00
marioch: Este nie, ale z USA, ciny a od inakial uz vela krat.
Pisu ze nad 100 doalarov nieje postovne, inak maju postovne 8,95 dolarov.
Tipujem ze doadnie bude ako vsade inde 2 tyzdne.
Bratranec si uz objednaval z tejto stranky dresy: http://www.cyclingdeal.com/
Ale tu je ovela vacsi vyber a aj ceny sa mi zdaju lepsie.
28.09.2011 - 14:14:33
00
Ja mam v plane tiez konecne jazdit aj v zime a za tym ucelom som si zakupil teple capaky a softshellovu bundu v lidli :)
28.09.2011 - 14:18:39
00
Ďakujem, už som našiel podmienky.
28.09.2011 - 14:25:01
00
ide o to že aj na tom čínskom šope aj na tom slovenskom sú to len obyčajné napodobeniny...ale to už sa tu riešilo x-krát...
28.09.2011 - 15:24:07
00
Tommy911: mozem vedla teba polozit na chlp 2 rovnake sady oblecenia (ci uz nejakeho tímu a pod.), budu vyzerat rovnako, ale rozdiel bude hlavne v cene a hlavne v pouzitom materialy, ktory ta v konecnom zmysle ma uchranit od zimy alebo potenia sa...

ale aby som nebol OT, tak na zimu by som ti odporucil dlhe zateplene nohavice s trakmi, na jesen ti mozno budu stacit nezateplene, resp. 3/4 nohavice....vrchnu cast tela uchranis od zimy vhodnou cyklistickou bundou (umele vlakno, windstop, a pod..)
28.09.2011 - 16:05:15
00
Kukni si daco aj tu, od minuleho roku sa veci velmi nezmenili. co-kupit/oblecenie-jese-zima-2010-t24382.html
28.09.2011 - 17:25:31
00
Keď si budeš kupovať dlhé zateplené gate na zimu, pozri sa, či kryjú aj chrbát. Nie všetky to tak majú. Podľa mňa dosť dôležitá vec. Pokým som nemal prístup ku dotovanému značkovému oblečku od tímu, jazdil som improvizovane - dvojo kraťasov, návleky na nohy, tielko, dlhorukávové termotričko, návleky na ruky, krátkorukávový dres, dlhorukávový dres, vesta. Toto som rôzne kombinoval podľa teploty, max. som zažil nejakých -12 či -15.

EDIT: No nesmel som zastaviť na dlhšie ako 2-5 min, inak zimááá. Bol treba pohyb.
28.09.2011 - 18:36:39
00
Položil si veľmi moc blbú otázku... No, skôr nezodpovedateľnú.
Rad by som behal na biku MTB aj ked bude chladnejsie
Tak čo chceš - jazdiť alebo behať? Lebo behať v gatiach s vložkou je možno ešte horšie ako jazdiť v gatiach bez vložky...
Do akej teploty este nosite kratke nohavice a od akej dlhe?
Toto je tá najhoršia otázka...Niečo podobné, ako sa pýtať na jazdené prevody s tým, že aj ty tak budeš jazdiť. Videl som v zime, teploty okolo nuly, junáčikov v kraťasoch a naopak v lete, teploty pod 20 nehrozili, v dlhých gatiach.

A aby som dal svoju skúsenosť - za dlhé roky som zistil, že je rozdiel v rovnakej teplote na jar a na jeseň. Napríklad dnes podvečer bolo pod 20 stupňov, bol som v kraťasoch, vcelku pohoda. Na jar, kým nie je nad 20, dlhé gate, alebo aspoň návleky, nezhodím. Ale 20 ďalších ľudí bude mať úplne iný názor!

Tmax ti to dobre napísal - treba skúšať, kombinovať, zisťovať... Ja napríklad si radšej natiahnem ku kraťasom návleky (rukávky, nohávky). Na začiatku/konci výjazdu môže byť úplne iná teplota, dajú sa jednoducho stiahnuť/natiahnuť a keď sa nepoužívajú, tak vo vrecku nezaberajú veľa miesta.

Okrem toho ďalšia skúsenosť - nohy znesú viac... Keď na ruky naťahujem rukávky, prípadne na dres ide ľahká vestička, tak nohy sú ešte furt v kraťasoch - a pohoda. Rovnako v zime - hore ide moira, dres, bunda a dole stačia jedny dlhé gate.

Doporučenie - ak si myslíš, že by ti mohlo byť na nohy ale aj ruky chladnejšie, tak existujú hrejivé masážne emulzie, ktoré dokážu 1-2 hodiny lepšie prekrvovať kožu a tým vyvolávajú pocit tepla.

Maju mat dlhe nohavice traky, ci len do pasu?
Opäť len môj názor... Najazdil som sa dosť vo vlnených gatiach, či už krátkych alebo dlhých. A vlna má tú dobrú vlastnosť, že sa používaním rozťahuje... Takže ak sme nechceli byť v páse riadne stiahnutý gumičkou, pri chôdzi alebo pri jazde zo sedla mať pudlo nad kolenami a holú riť, tak sme zobrali traky z kostolných nohavíc a dali ich na cyklogate. Nič lepšieho ako integrované traky výroba na cyklogatiach nemohla vymyslieť!
28.09.2011 - 21:53:08
00
Dakujem za rady, ason som sa trochu zorientoval ak este mate niekto nejake rady budem rad:-))
Ale po precitani diskusii od Fixsky som este viac dopleteny a neviem ci si vybrat nohavice leginove, alebo volne co som pozeral nejake tie ENDURA,heh
29.09.2011 - 12:24:22
00
Ja by som len dodal, že kľúčová vec je mať poriadne rukavice a poriadne návleky na tretry (prípadne zimné tretry). Podľa mojich skúseností začnú prsty na rukách aj na nohách oziabať najskôr.

Vhodné je mať druhý pár tretier, do ktorých si vieš obuť hrubú ponožku a na to samozrejme nejaké kvalitné návleky. Neviem, aký komfort poskytujú zimné tretry, no tie by boli asi najvhodnejšie.

S rukavicami je to trocha horšie, nakoľko ti musia umožniť radenie a brzdenie. Ja používam také fleecové lyžiarske, sú relatívne teplé a dá sa v nich spoľahlivo brzdiť aj radiť, no videl som aj také "cyklistické palčáky" kde si mal voľný ukazovák spolu s prostredníkom, to by mohlo byť tiež fajn.

Ešte treba mať aj čiapku pod prilbu, povrchom hlavy tiež strácaš nezanedbateľné množstvo tepla.

Ak je však skutočne zima, okolo tých -10 stupňov, môžem mať na sebe aj trojo teplých ponožiek a trojo rukavíc a aj tak vydržím na bajku maximálne hodinu a pol, potom mi už začne byť neskutočná zima na ruky a chodidlá.
29.09.2011 - 16:34:03
00
keyboard_arrow_up