Sry ze zakladam ,,zbytocne" dalsiu temu ale potreboval by som cim skor vediet ake mate skusenosti s takymi to sklami na biku ? Ja sa bojim ze ani pri uplnom zatmaveni nebudu ako klasice tmave skla a naopak pri max rozjasneni nebudu ako cire .... a celkovom ako sa to rychlo meni a ci neostava taky hnedy odtien na tom stale ... na jednej strane sa mi to paci a zaujima ale na druhej tomu moc neverim pri maratonoch ked vojdem do tiena a potom zrazu na slnko ako to funguje .... popis vyrobcu je sice pekny ale realita moze byt ina .... mate niekto nieco tak odskusane ?

http://www.bicykle.eu/eshop/doplnky/okuliare/bbb/driver-ph-bsg-27.html
17.02.2009 - 22:51:22
00
Ved ti tam pisu v akom rozsahu sa prejavuje svetlost a tmavost, urcite nebudu ani uplne svetle, ani uplne tmave. Tmave budu urcite dostatocne aj pri silnom slnku, ale co sa tyka jazdy v lese, pri nizkom svetle, hmm, to jedine vyskusat, ked ich tu nikto nema.
Poriadne si prestuduj tuto temu a uvidis, ci nenajdes nejake ine, respektive, ci su dobre, alebo nie. viewtopic.php?f=5&t=13762&start=0&st=0&sk=t&sd=a
17.02.2009 - 23:59:49
00
ja mám od shimana a som max. spokojný sú to univerzálne bríle http://www.bicykle.eu/eshop/doplnky/okuliare/sh/okuliare-sh-rg4070.html?id_block=3
18.02.2009 - 08:58:38
00
Ich reakčný čas je 8 sekund, čo sa mi zda dosť veľa. Hlavne v lete pri plnom svetle a rychlom prechode do tieňa to bude strašne dlho a pri zjazde to bude jazda 8 s. naslepo. Dôsledky si vieš predstaviť. Radšej nosim svetle skla kat. 1 a mam vystarane.
18.02.2009 - 09:10:34
00
Tie shimana nie su fotochromaticke.
Ja mam od R2 ale na slnku nič moc.Nestmavia sa tak ako by mali.Su vhodne skôr do lesa alebo ak je zamračene.Na ostre slnko mi moc nevyhovuju.
18.02.2009 - 09:11:31
00
Z ostreho slnka ak prejdeš do tiena sa nič nestane oni nie su tak tmave že zrazu pôjdeš na slepo.
18.02.2009 - 09:15:03
00
Tiež mám R2 ,som s nimi spokojný obyčajné sklá by som už nechcel.Čo sa týka ostrého slnka to nejak neriešim,väčšinou jazdím v lese,pokiaľ nie na prilbe mám šilt,takže no problém 8)
18.02.2009 - 09:31:05
00
ja mám tieto (v dvoch farbách). výborne mi sedia, fungujú super, aj vyzerajú 8)
používam ich aj v aute, aj v civile.
zmenu odtieňa a reakciu skla nevnímam, je to dostatočne rýchle.
samozrejme, v extrémoch (veľmi ostré svetlo / tma) to už nie je ideálne.
http://www.specialized.cz/new/bryle1_sk.php?a=3&b=17&x=
http://www.specialized.com/bc/SBCTechPopup.jsp?pid=adaptalite
s BBB sú tiež ľudia spokojní...

Prílohy:

Chicane.jpg
Chicane.jpg 71.29 KiB thumb_up0thumb_down

18.02.2009 - 10:29:12
00
Z ostreho slnka ak prejdeš do tiena sa nič nestane oni nie su tak tmave že zrazu pôjdeš na slepo.
Prave z tohto dovodu su nevhodne. Citacia predajcu "Driver s fotochromatickými sklami . Tieto sklá poskytujú prenos svetla od 17-85 %. Menia svoje zafarbenie automaticky podľa svetelných podmienok. Dokážu nahradiť skla kategórie 1, 2 a 3." Prave ten prechod z 85 % na 17 % je 8 sekundovy problem.
18.02.2009 - 10:52:45
00
8 sekund nie je az tak vela lebo keby som mal klasice slnence okuliare tak by sa nezosvetlili vobec ale a tak neviem ci klasicke ci tieito ?! asi by to chcelo vidiet nazivo tak si urobim vylet niekedy
18.02.2009 - 11:07:29
00
8 sedkund je dost. Predstav si zjazd po slnecnej luke a vbehnes do lesa...

Mne sa najlepsie osvedcili cervene (ruzove) skla a za dazda alebo hmly zlte. Mam skla Racing red od Rudy project a tie maju antireflexnu vrstvu. Cervene sklo zlepsuje kontrast a rozsah je pouzitelny od slnka az po mraky.
18.02.2009 - 12:29:05
00
v létě sem vozil silniční model od Spešlu a na silničku super, na bajka to nebylo ono, bajkový model mě taky moc nevyhovoval, teď mám Oakley a ty se tváří líp, ale zatím moc nevyzkoušeno, není ostré sluníčko 8)
18.02.2009 - 12:33:03
00
ja osobne na maratony nosim cierne skla ked je slnko a ked vojdem do tiena na 500metrov tak tiez nevidim a tie fotochromaticke by sa aspon snazili vyjasnit nie ? a obycajne cierne si musim dat na nos a opet na slnku nasadit .... takze preto neviem ... ci vziat obycajne ci fotochromaticke .... aj ked napr soferujem mam slnecne a potom vojdem do budovy vyhodu vidim v tom ze sa mi automaticky rozjasnia a nemusim ich davat dole ale mozno sa mylim :)
18.02.2009 - 12:38:56
00
Ja mám tie BBB.( Nie presne ten model, ale s fotochr. sklami) Kúpil som si ich, keď som si vyskúšal kamarátove. Na použitie na bikovanie absolútne vyhovujúce. Bez ohľadu na čísla. Zvárať :wink: sa s nimi nedá, ani v tme v nich nevidíš, ale v rozsahu, ktorý potrebuješ, ti ich môžem odporučiť. Nezanedbateľné je aj to, že sa dajú zohnať náhradné diely na tie brýle.Ja som zlomil rámik a zohnal som nový( aj keď tá cena...)
Ešte poznámka, v aute ten efekt nefunguje.
18.02.2009 - 12:42:27
00
preco to v aute nefunguje ? znamena ze v aute prepsutaju viac svetla resp su ,,cire" ? alebo naopak ? nepochopil som nejak
18.02.2009 - 12:53:14
00
keyboard_arrow_up