5-ročná záruka na celý rám.

Aby si nebol prekvapeny s tym Giantom, pokial si kupoval na Slovensku. Vychcany Progresscycle (distributor pre SK/CZ trh) dava uz niekolko rokov len standardnu 2 rocnu zaruku na ram.
09.01.2011 - 21:35:49
00
Palo TT No tak to je mi novinka potom s giantom na záručaku je 5 no čo už... som sa dopočul, že aj trek nedáva doživotnú ponovom, ale iba 2 no asi sa im to neoplatí majú to vymyslené potvory jedny .U toho spešlu je to fakt bieda za tie prachy deore náboj aj kluky, k tomu brainu je to dosť špecifické treba si ho vedieť vyladiť podla charakteru trate resp. terénu nevýhoda je, že si ho nemôžeš naladiť podla potreby za jazdy,ale len keď zosadneš takže nastavenie je celkom dôležité no a tie nové sú už v pohode, ale zase iné muchy má ako každý iný.
09.01.2011 - 21:46:33
00
Kedy si kupoval bike?
Plati samozrejme to, co mas napisane v SK zarucaku(resp. navode na pouzitie) potvrdenom od predajcu.
Priblizne do roku 2005 mali zaruku 5 rokov.
Neskor sa v zarucakoch spominala len 2 rocna zaruka , ktora je dana zakonom.

No a prekvapenie na rok 2011: 3 roky zaruka na fully.
http://www.giant-bicycles.com/_upload_cz/bikes/models/brochure/2011/GIANTnavod2011.pdf
str. 56 bod 2.5

Netusim kam na to chodia. Mala by ich centrala konecne umravnit.
Btw. Zarucne podmienky na Specialized boli/?su tiez pekny paskvil.
http://www.bike-forum.cz/forum/zaruka-na-ram.html
http://www.bike-forum.cz/images/_cache/forum/294923/big/1201122-1.jpg
09.01.2011 - 23:28:03
00
Záručné podmienky na specialized to je ináč iná káva keď som mal tak v anglickej verzií nebola obmedzená záruka na zad, stavbu 2-roky a rám trojuholník doživotná, ale celý rám mal lifetime no neviem kto im dáva to právo meniť podmienky ako sa im zachce veď amík má lifetime a východ. eu má ináč a k mojemu rámu som ani sk či cz záručák nedostal v anglickey verzií je písané 5 rokov na výrob. vady tak to si ešte overím ako to vlastne je.
11.01.2011 - 09:13:50
00
Keby si sa naučil používať čiarky, oveľa ľahšie by sa po tebe čítalo. ;)
11.01.2011 - 09:58:16
00
Ameci maju pri Spesli na zadnu stavbu tusim zaruku len jeden rok.

Giant zaruka by mala byt uvedena niekde v tej prirucke, kde mas na poslednej strane razitko predajcu.
Je to dost trapne, ked anglicke manualy uvadzaju nieco ine ako SK/CZ verzia.
Skus vyplnit ten anglicky a poslat do Holandska, ci kam sa to posiela. Ten warranty card by mal teoreticky platit pre celu EU. Ci to pomoze pri rieseni pripadnych reklamacii s Progressom po dobe viac ako 2 roky veru netusim. Predpokladam ze nie.
11.01.2011 - 11:44:30
00
Vdaka vam vsetkym za cenne rady. Vacsina z vas mi odporucila Giant, skusim sa teda blizsie pozriet na zuby tejto masine. Co sa tyka tej Meridy, dozvedel som sa ze velkost ramu co by som potreboval je uz vypredana a model 2011 je o dost drahsi, lebo je v lepsej vybave. Moznoze model z nizsej rady...
Nevyhoda vsak je, ze Merida neponuka moznost otestovat bike.
Podobne je to s Cube-om, tento bicykel sa objednava dopredu a vidiet ho je mozne tak akurat na internete. O nejakej skuske sa da tazko hovorit (aspon tu v Kosiciach je to tak). Zda sa mi podivne kupovat bicykel v takej hodnote len na zaklade popisu z internetu, kde vyrobca svoj bike vychvali do nebies.
Jump-sport v Kosiciach ponuka testovacie bicykle a tak sa tam zajdem kuknut na toho Anthema ked ho tolko vychvalujete :D .
Samozrejme ze aj ten Speslik Epic je fajnova masina ale naozaj sa mi zda trochu predrazeny na to ake ma komponenty. Deore kluky mam na svojom Authore za 15 tisic SK :lol:
Po testovacej jazde sa ozvem ;)
Este raz vdaka
14.01.2011 - 15:43:11
00
keyboard_arrow_up